Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот профил на фејсбук ја призна грешката што ја направиле службите на Градот.

Очигледна грешка на службите на Град Скопје при изработка на сообраќајниот проект за улицата. Некако по инерција, сè уште најнапред се грижат за автомобилскиот сообраќај.
Веќе дадов налог да се изработи нов проект и автобуската станица да се врати на старото место.
Благодарност до Daniela Tilic за укажаната аномалија и истовремено извинување од моја страна во име на Град Скопје, напиша Шилегов на Фејсбук.

Очигледна грешка на службите на Град Скопје при изработка на сообраќајниот проект за улицата. Некако по инерција, се’…

Posted by Петре Шилегов on Saturday, 21 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.