Кој зборува? Алкохолот или скопскиот градоначалник Петре Шилегов? Оваа дилема ја поставија корисниците на социјалните мрежи,откако, Шилегов, на речник кој не доликува на носител на јавна функција и се обраќа на професорката Гордана Силјановска Давкова, инаку кандидат за пратеник вор републичкото Собрание.

Зошто не се качивте на палма да се сликате госпоѓо Силјановска? – ја запраша Шилегов професорката.

Зошто не се качивте на палма да се сликате 🙂

Gepostet von Seir am Donnerstag, 9. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.