Вечерва Скопје гори, додека Шилегов покажува еклатантна неспособност, oва вечерва преку соопштение до јавноста го истакнуваат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

-Речиси 2 милиони евра вложи во набавка на противпожарна скала, а не може да изгасне опожарена трева. Толку е непособен што водењето на градот го претвори во гол популизам, а кога има проблеми никаде го нема. Неспособноста ја надополнува криминогеноста. Власта на СДСМ станува елементарна непогода. Апелираме на трезвеност на граѓаните и на зголемена претпазливост. Власта не е во состојба да помогне на граѓаните, велат од советничката група

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.