Откако помина “струјниот удар”, малку нормална вожња. Во основа е едноставно, но треба навикнување на почеток. Може и ќе го заменам тротинетот, пишува на својот Фејсбук профил скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој денеска стана хит на социјалните мрежи откако беше „здрман“ во својот прв обид да се качи на сегвејот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.