Седете дома додека паѓа снег. Не шетајте по улиците, тие се речиси непроодни – вака некако звучи препораката од Град Скопје за граѓаните кои мака мачат да стигнат до своите работни места. По низата критики за нефункционалноста на градот, градскиот татко, Петре Шилегов, се стави во акција, барем на фејсбук…

Таму граѓаните се мајтапат на сметка на неажурноста на градоначалникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.