Уште една афера се впишува во последните месеви од мандатот на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и неговата работа во Град Скопје. Бирото за јавни набавки објави тендер за набавка на 45 жардиниери, за кои Град Скопје и градоначалникот Шилегов планираат да платат, верувале или не, 3 милиони денари односно 50 илјади евра.

Согласно објавената проектна документација на тендерот, Град Скопје планира да набави 3 типа на жардињери, а од секој тип би биле набавени вкупно по 15 жардињери.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.