МРЗЛИВИОТ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМИЛОСРДНО ПРОДОЛЖУВА ДА ПРЕПОЛНУВА СО ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА.
СЛЕДУВААТ НОВИ 65.
Во безидејност и очекување на сигурен пораз на локалните избори во Град Скопје, СДСМ продолжува со превработувања во јавните претпријатија.
Во викенд изданието на дневниот весник ,,Нова Македонија” објавени се два огласи за вработување во ЈСП.
Едниот оглас е објавен за нови 39 вработувања а додека на другиот се предвидени нови 26 партиски послушници
Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт.

Фејсбук статус на Комисии на ВМРО-ДПМНЕ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.