Вардарци завршија го посетите, последна станица беше кај градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој им ја врачи ветената награда од 100.000 евра за шампионската титула.

Шилегов вчера ги пречека ракометарите на европскиот и македонски првак, а Град Скопје беше задолжен за организација на дочекот на ракометарите на плоштад „Македонија“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.