Петре Шилегов пред вчерашното гласање за локалните избори беше убеден дека ќа победи уште во првиот круг, но доколку се погледне моменталната состојба на веб сајтот на ДИК тој губи со над 3.000 гласа од Данела Арсовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.