Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов се обиде да се качи на електричен тротинет, но од видеото кое го постираше 1тв.  и кое можете да го погледнете во продолжение изгледа како градоначалникот да го здрмала струја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.