Објавата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека градот е подготвен за снегот предизвика потсмев на социјалните мрежи.

Новинарката Мери Јордоановски коментира  „Она кога гледаш работи што ги нема“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.