Револтиран граѓанин сакаше да му се пожали на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за проблемите со кој се соочува во главниот град и како не е исполнето ништо од тоа што ветил, но Шилегов не сакаше ниту да му ги слушне маките на револтираниот господин туку му предложи никогаш повеќе да не го гласа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.