Петре Шилегов, во синоќешното гостување на ТВ21 рече дека благодарение на неговата работа со инфраструктурата и услугите, се зголемила вредноста на недвижнините во северниот дел од градот, како и оние од левата страна на Вардар во Карпош.

Скопје веќе не е ист град. Недвижнините на луѓето во северниот дел од нашиот град – во Чаир, во Бутел, па дури и зафрлените делови од Карпош, како што се Бардовци и Злокуќани се рипнати за 30 проценти, рече Шилегов.

Тој додаде дека ако стан во Чаир порано вредел 700-800 евра, одеднаш станал 1.100 евра по метар квадратен затоа што, како што вели тој, институцијата конечно пружила она што треба да го добијат граѓаните

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.