Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје го повикува градоначалникот Петре Шилегов на ТВ дуел.Тие сметаат дека првиот човек на Скопје на граѓаните им должи многу прашања за лошото работење и оти не треба да бега од јавноста.

Советничката Светлана Колариќ му укажува на  Шилегов дека требало да знае дека не е лесно да е татко на градот и оти за тоа е потреба голема одговорност и транспарентност/

Аман Петре те плаши ли твоето паушално знаење на проблемите на Скопјани?-прашува Колариќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.