На „Парадата на гордоста“ која денеска се одржа во Скопје првпат освен министри, пристуваа и јавни личности и амбасадори во државата.

Меѓу нив беа в.д. амбасадорот на САД во Македонија, Микаела Швајцер-Блум, амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние, министерката за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.