Ракометарите на Вардар и европски шампиони пристигнаа на плоштадот Македонија каде што околу десетина илјади најверни навивачи на Вардар повеќе од три часа ги чекаа за да им искажат благодарност за втората европска титула

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.