Шахтите на улицата Борис Трајковски, стојат непокриени, со што се потенцијална опасност и за луѓето, но и за возилата. Една таква незгода, која ја доживела жителка на Кисела Вода, прикажана е на страната Ѕид на сообраќајниот срам, која упаднала со својот автомобил во една таква отворена шахта.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.