Ако некој се искрши, пак одговорности ќе префрлате, пишува актерот Сашо Тасевски за длабоката шахта која веќе три месеци стои отворена во Тафталиџе.

Дупката, шахта е длабока три метри. Кај педагошка. Тафталиџе. Бев во саботата во сектор канализација во Водовод, рекоа одма ќе стават капак. Денес е четврток. Од минатиот ноември е отворена. Лично ставив со комшија камен блок да ја покриеме, кој е тргнат десетина дена.
Една девојка со куче сега ќе отидеше курбан. И?
Ако се искреше, пак одговорности ќе префрлате, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.