Маја Ралевска, секретарот на општина центар е позитивна на Ковид 19. Поради интензивните контакти тестирање направил и градоначалникот, Саша Богдановиќ. Неговите резултати се очекуваат денес.

Од општината соопштуваат дека Ралевска доаѓала на работа, но дека ги почитувала сите мерки.

Тој ја потврди веста и вели дека се чекаат резултати за неколкумина.

Според него Ралевска најверојатно се заразила дома од сопругот кој исто така бил позитивен.

извор: Досие

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.