Од новозаболените 40-мина од Ковид-19, кои биле регистрирани во изминатите 24-часа, повеќето се од главниот град, односно 26.

Како што дознава „Фокус“, од доброупатени извори, 9 од заразените се од населбата Аеродром, 4 од Сарај, а заболени биле регистрирани и во Бутел и Ѓорче Петров.

Од заболените кои живеат во населбата Аеродром, седуммина се од иста фамилија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.