Утрово се случил в близина кај топланата на БЕГ. Голем црн чад ги вознемири жителите на овој дел од Скопје.

-Некаде околу 5 часот наутро се појави голем црн чад. Некаде околу 40 минути се гледаше црниот дим како се издига на небото, потоа се расчисти – велат жители кои го забележале пожарот.

Наскоро се очекуваат повеќе информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.