Папата Францис пристигна во Бугарија, а во вторник доаѓа и во Скопје.

За време на посетата ќе биде ограничено движењето по улиците, автобусите се бесплатни, а веќе се поставени ограничувања за движењето на улица Македонија,информира ТВ21.

На улицата Македонија, од денеска се поставени огради поради посетата која Папата во видео обраќање ја посвети на Мајка Тереза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.