Град Скопје ве информира дека по барање на ОУ „Кирил Пејчиновиќ“, екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска на улицата „Пушкинова“ број 17 ќе извршат сечење на две стари и суви тополи.

Дрвјата се со надмината физиолошка старост и претставуваат опасност по безбедноста на учениците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.