Уште едно бебе подмладок во Скопје ЗОО, имаме радост и кај ламите, соопштија од скопската Зоолошка градина споделувајќи ја фотографијата од новиот член.

Неодамна, по 20 години, во зоолошката се родија три мали лавчиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.