Уште една убава вест ни пристигнува од Зоолошката градина во Скопје. Се роди уште едно бебе лама.

Пролетно имаме и трето бебе кај ламите, со уникатни шари – велат од ЗОО

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.