Градот Скопје попладнево испрати апел граѓаните да бидат внимателни, поради навите за повторни врнежи и силен ветер.

Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, апелираме до граѓаните:

да го избегнуваат движење по патеки поккриени со дрвја
-да избегнуваат да ги паркираат возилата во близина на дрвја

Екипите на Град Скопје ја следат состојбата на терен и истите се подготвени да интервенираат за санација на штетите предизвикани од евентуално невреме, апелираа од Град Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.