Пред неколку месеци градоначалникот Петре Шилегов се пофали со новиот парк кај Железничката станица. Паркот беше претавен како зелена оаза во која жителите од тој крај ќе уживаат.

Но, по сега имаме друга слика, тревата наместо зелена е жолта , исушена и сигурно не видела вода неколку недели.

Толку од грижата за зелените површини од градскиот татко.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.