Заедно со градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски – Orce Gjorgjievski во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, присуствував на отпочнувањето на капиталните проекти:
➡️ Проект за реконструкција на сите улици во населба Пржино;
➡️ Изградба на парк “Иднина” кај кружниот тек меѓу Припор и Кисела Вода.
Реализирани се следните капитални проекти:
✅ Реконструирана спортската училишна сала во ООУ “Невена Георгиева – Дуња”;
✅ Реконструирана фонтаната во паркот “Шопен”, објави на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.