Густ чад, најверојатно од запалено ѓубре се шири над скопската општина Карпош.

Во пост објавен на Фејсбук пишува дека на терен се излезени полицијата и противпожарната служба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.