Саша Богдановиќ, актуелниот градоначалник на општина Центар седи во еден од скопските ресторани во Дебар маало во време на полициски час и во период кога е на сила забраната за работа на угостителските објекти. Видеото е направено вечерва.

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата на денешната седница одлчи постојните мерки за ограничување на движењето и за другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на ковид-19 кои се со важност до денеска, да продолжат да се применуваат до 27 април 2021 година (вторник).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.