Во Египет мачките се свети, во Турција го знаат лекот, но во Франција нема улични мачки, а има туристи и ѓубре. Резултат – видеоснимкава!
Туристи немаме колку Париз, па самите си валкаме.

Тоа што се уште не сме станале Париз, им го должиме на мачките. Да, оние што ги труеме по улици…

Ќе се оправиме или ќе не јадат стаорци?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.