Имате повеќе потпишани на петиција против зградите кај Холидеј ин него вакцинирани.

И пак пробувате сите да не превеслате, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски.

Јавноста, архитекти, професори и граѓански организации се против градењето 20-катници на паркингот кај „Холидеј ин“ во Скопје и бараат да се распишен конкурс за уредување на просторот.

Имате повеќе потпишани на петиција против зградите кај Холидеј ин него вакцинирани.
И пак пробувате сите да не превеслате.

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 15 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.