Децата имаат трауми, се будат ноќе, ние си имаме работа со монструм. Барам никогаш да не излезе од затвор зошто ова што им се случи на моите деца утре може да се случи и на вашите деца, сведочи за „телевизијата „24“ Данче Дамбева, мајката чие дете беше малтретирано од страна на дадилка која била ангажирана преку Агенција.

Снимката на која јасно се гледа како дадилката му мава шлаканици, му ја затвора устата и го тепа двегодишното дете ја објави една скопска игротека.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.