Лански, Ганзгер + партнер го најави отворањето на новата канцеларија во Скопје. Настанот беше организиран од страна на партнерот од Македонија, Арлинд Зеќири и одржан во Националната галерија „Даут-паша“, кога го најави новиот почеток на партнерот Лански, Ганџер + во Скопје и ги поздрави гостите.

На настанот беа присутни високи претставници на Владата, амбасадори, политички претставници, претставници од деловниот сектор во државата.

Поздравни говори на настанот имаа Габриел Лански и Гералд Ганзгер, основачи и управни партнери во Виена, Арлинд Зеќири, извршен партнер во Скопје, Бујар Османи, вицепремиер за европски прашања во Скопје, Ото Граф, заменик-шеф на мисијата во австриската амбасада, Волфганг Петрич, Советник, Лански, Ганзер + (ЛГП); поранешен специјален пратеник за Косово и висок претставник за Босна и Херцеговина и г-дин Шаболц Фазакас, поранешен министер за економија на Унгарија и член на Европскиот парламент.

Промената бара голема количина дух и малку човечка волја, и затоа ние денес сме тука да ја промовираме соединоста на знаењето и храброста, со прославување на отворањето на канцеларијата Лански и Ганзгер во Скопје – истакна партнерот во Скопје, Арлинд Зеќири.

LANSKY, GANZGER + Партнер (ЛГП) е една од најголемите меѓународно ориентирани правни фирми во Централна Европа и отворањето на канцеларија во Скопје е уште еден факт што ја поддржува оваа важна вредност на LANSKY, GANZGER + Партнер (ЛГП). Сега, сите бизниси и инвеститори кои работат на северно-македонскиот пазар можат да уживаат во придобивките од стратешките и прагматични се-во-едно решенија од страна на нашите експерти со долгогодишно работно искуство.

Канцеларијата на LGP во Скопје ќе служи со почитување и посветеност на овие вредности.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.