Без вода утре од 9 часот ќе бидат жителите на улицата „Востаничка“ во населбата Пржино поради изведување на водоводен приклучок, информира Центарот за управување со кризи Скопје.

Од 9 часот вода ќе немаат и корисниците на улицата „Дамаска“ и дел од корисниците на улицата „Прашка“ во општина Карпош поради дислокација на шахта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.