Денес со почеток во 12:00 часот во „Јавна соба“ во Скопје, Асоцијацијата на стилисти за домашни миленици на Македонија ќе ја организира првата ревија на модели од 15-тина салони и на која можат да се претстават ПетШопови, увозници на козметика за миленици, и промовираат креатори на облека, накит, брендови на козметика и секако одгледувачници.

Примарната цел на настанот е да се промовира професијата стилист за домашни миленици и стандардот на занимање кој сега е обврзувачки за сите фризери за кучиња/грумери и секако единствената Македонска асоцијација на стилисти за миленици.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.