Денеска градоначалникот на општина Гази Баба имаше проштална средба со амбасадорот на Унгарија.

„Средба со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Н.Е. Ласло Иштван Дукс

Утрово во просториите на општина Гази Баба имав средба со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Н.Е. Ласло Иштван Дукс.

Оваа средба се организираше по повод заминувањето на Амбасадорот од Република Македонија.

На средбата истакнав благодарност до Амбасадорот Н.Е. Ласло Иштван Дукс за успешната соработка која ја имаше општина Гази Баба со Амбасадата на Унгарија во изминатиот период“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.