Дедо Трајан од Усје, кој вчера утрото исчезна, денеска е пронајден.

Го најдовме дедо, добар е, само е исплашен, фала ви на сите, особено на човекот кој се јави од Аутомакедонија кај старата Стаклара, пишува неговиот внук Горан Илиев на Фејсбук, кој вчера побара помош да се најде Трајан кој боледува од деменција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.