Синоќа на социјалните мрежи имаше апел за пронаоѓање на повозрасен човек со деменција, Војислав Марковски, во Ново Лисиче кај трговскиот „Лиса“.

Ви благодариме на сите, го пронајдовме чичко Војо со ваша помош. Нема потреба да споделувате повеќе, тој е добар и веќе е дома“, информираше семејството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.