Профитерот Петре Шилегов од СДСМ без покритие го зголеми својот имот за половина милион евра за 4 години, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

Профитерот Шилегов од СДСМ гради дивоградба среде Скопје во градоначалнички мандат.

Профитерот Шилегов од СДСМ преку неговите пајташи во јавните градски претпријатија работи без дозвола и потоа штелува цени.

Профитерот Шилегов од СДСМ мести милионски тендери на градежни претпријатија.
Профитерот Шилегов е завршена лоша приказна за Скопје.

Нема скопска општина која што со СДСМ не е заглавена во криминал

Доаѓа времето на плаќање на цехот.

Доаѓаат промени, ревизии и судски разрешници.

Нема полошо од СДСМ, за Скопје нема полошо од Шилегов, стои во соопштението.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.