Екипа на ТВ Алфа се обидела да стапи во контакт со градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш откако добиле сознанија од жители на општината дека градоначалникот од редовите нс СДСМ не оди на работа и не е недостапен за граѓаните.

Како што дознава Алфа, човекот кој го тресат низа скандали со денови се криел од јавноста. Го побарале на фиксниот телефон во општината, но општинскит телефони биле исклучени. Дудуш исклуувал и на мобилниот телефон, па новинарите се упатиле директно во канцеларијата во општината.

Излезете не смеете да снимате, надвор од капијата овде нема што да снимате. Престанете да не почнам брутално да се понашам, се заканил вработениот од општината.


Целиот текст во прилогот на Алфа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.