Околу дваесет проценти се движи излезноста до 17 часот на гласачите во скоспките општини.

Според последниот пресек на Државната изборна комисија, до 17 часот во скопските општини се гласало вака:

Аеродром 40,27

Бутел 40,07

Центар 40, 42

Карпош 42,54

Гази Баба 37,64

Кисела Вода 41,45

Ѓорче Петров 37,64

Чаир 34,83

Сарај 32,21

Шуто Оризари 25,57

Засега, најголема е излезноста во Карпош, а најмала во Шуто Оризари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.