Апел за било каква информација за исчезнат скопјанец:

Коцевски Славе на возраст од 78 години кој боледува од Алцхајмерова болест е исчезнат пред околу два часа. Последен пат е виден околу пазарчето Тафталиџе. Облечен е во кратки панталони, патики и жолта/црвена маица.

Ве молиме доколку некој го види да нè исконтактира.
071232133
075348838
070639029

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.