Герила акција пред влезот на општина Аеродром денес беше спроведена од членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, тие на градоначалникот Златко Марин му донесоа голф терен.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.