Читатели на „Република“ испратија фотографија до редакцијата од автобусите на ЈСП. Тие го прашуваат градоначалникот на Скопје Петре Шилегов под чија надлежност е оваа градско претпријатије, кој е официјален јазик во Република Македонија.

На автобусите на ЈСП предупредувањето да не се влегува во кабината на возачот прво е напишано на албански јазик а одоздола и на македонски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.