Пожарот на Водно кај Марково Крувче е ставен под контрола од Пожарна Скопје и се работи на негово догасување, објави Град Скопје на страницата на Фејсбук.

Ги молиме посетителите на Водно да внимаваат на околината и да пријавуваат неправилности и можни потпалувачи, велат од Градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.