Пожарникарите од Пожарна Скопје на својот фејсбук профил упатија порака:

Ние останавме на работа, работиме за вас.
Вие пак, останете дома за нас!

Седете дома, спасете живот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.