По серијата силни и разорни земјотреси во Хрватска кои однесоа седум жртви, помош пристигнува од сите страни.

Вечерва понуда за помош пристигна и од противпожарната едница на Град Скопје.

Владата, пак, донесе одлука за помош на Хрватска со 100 илјади евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.