На 08.09.2019 околу 01,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во фирма на булевар „Борис Трајковски“. Од противпожарната единица од Скопје велат дека пожарот е изгаснат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.