Пожар претпладнево избувна на Водно, објави „Курир“.

Командирот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски во куса телефонска изјава за Курир потврди дека на Водно има пожар и дека се наоѓаат на лице место.

Засега не е познато колкава површина е зафатена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.